Василечко Микола. Що це було? (майже пісня)
- Деталі
- Категорія: Вірші Миколи Василечка
Що це було?
(майже пісня)
Хочу сповістити про подію,
Що в минулу сталася неділю.
Було тоді галасу багато,
Як горіла у Федори хата.
Все село тоді перелякалось,
Три години хтозна-де ховалось,
Тільки ми утрьох були присутні
Там, де час творився незабутній...
Я, Панько і Сидір Феськи Пчілки
Захотіли випити горілки.
В нас тоді з’явились зайві гроші,
А в Федори — самогон хороший.
Посідали ми в її садочку,
Вийняли з кишені огірочки.
Нам Федора самогон принесла,
Ми за нього заплатили чесно.
У цей час і сталася подія,
Котру вітер селами розвіяв.
Поки не було Федори в хаті —
Заклинило щось у апараті.
Ми не мали часу й закусити,
Бо у хаті щось почало вити.
Через мить із димаря рвонуло
Зі скаженим скреготом і гулом.
Що це було?
Чи це НЛО?
Шипіло,
Свистіло,
По небу пливло.
З мить воно над димарем висіло,
Покривалось димом і горіло.
Пошипіло, посвистіло трохи
І упало у садок Явдохи.
А Явдоха вибігла із хати:
“Людоньки, рятуйтесь! НЛОнавти!” —
Натворила галасу і крику,
Спричинила паніку велику.
Що це було,
Що ціле село
Втікало,
Ховалось.
Де тільки могло?
Ми, не з’ївши навіть огірочків,
Всі принишкли і сиділи мовчки.
Не сказав ніхто із нас ні слова —
Зайвою була в той час розмова.
Й доки ми отак утрьох сиділи,
У Федори хата догоріла.
Почорнів садок весь у Явдохи,
Ми ж не постраждали анітрохи.
Потім дружно встали і водиці
Випили з глибокої криниці.
І пішли від хати і до хати
Всіх людей від страху визволяти.
Сміху було,
Коли все село
Дізналось,
Що сталось,
Що справді було.
Ось така була у нас подія,
Витівка незвична того “змія”,
Що зеленим всякому здається,
Якщо того “змія” він нап’ється.

Микола Василечко.
с. Жнибороди Бучацького району.
Джерело:
г. «Вільне життя», №142(13748) від 3 грудня 1998 року.
[Інф.: 2007. Оновл.: 05.07.2015]



