СМЕРТЮК Богдан Степанович (народився в Осівцях)

СМЕРТЮК Богдан Степанович

(біографічна довідка)

СМЕРТЮК Богдан СтепановичНародився 14 червня 1948 р. в Осівцях Бучацького р-ну Тернопільської обл. Закінчив Бобулинську восьмирічну школу, а в 1966 р. Бучацьку середню школу №2 із срібною медаллю і одночасно Бучацьку художню школу. У 1971 р. закінчив Львівський політехнічний інститут за фахом «Архітектура». По розподілу виїхав на Північний Кавказ і професійну творчу діяльність почав з посади старшого архітектора головного проектного інституту «Туристпроект» Центральної Ради з туризму та екскурсій в м. Нальчику, столиці Кабардино-Балкарської Республіки, і пропрацював до 1992 р. Головним архітектором проектів.

З 1972 по 1974 рр. проходив військову службу на офіцерських посадах по будівництву військових містечок МВС УРСР.

У 1992 р. рішенням Президії Центрального правління Союзу архітекторів Росії була створена «Персональна творча архітектурна майстерня Смертюка Б. С.», керівником якої він є до цих пір.

Проектно-творча діяльність:

Архітектором Смертюком Б.С. запроектовано, побудовано або знаходиться у стадії реалізації близько трьохсот архітектурних об'єктів різного призначення і типології. Це туристичні комплекси на 1200 і 1500 місць в Дагестані, турбази і кемпінги в Кабардино-Балкарії, Північній Осетії, Чечено-Інгушетії, Калмикії, Карачаєво-Черкесії, Ставропольському і Краснодарському краях, туристичні готелі в Нальчику, Грозному, П'ятигорську, Єсентуках, Геленджику, Чарджоу в Таджикистані і Шахимардан в Узбекистані, альпійські табори і бази відпочинку в Приельбруссі і Черекській ущелині, пансіонати в містах Чорноморського узбережжя (Геленджик, Сочі, Анапа), а також розроблені і реалізуються генеральні плани житлових районів і населених пунктів в Геленджику, Нальчику, Адлері, проект забудови поселення Ельбрус в КБР. А також оригінальні проекти станцій канатних доріг на гору Ельбрус.

Кращі проекти і архітектурні твори друкуються в Російських професійних журналах («Архітектурний Вісник», «Проект Росія», «АСД», «Сучасні Будинки»). Архітектурна майстерня Смертюка Б.С. увійшла в каталог «Провідні проектні організації і майстерні Росії».

Конкурсна і виставкова діяльність:

Смертюк Б.С. являється активним учасником великої кількості архітектурних конкурсів, оглядів, фестивалів і форумів, стаючи їх лауреатом, зокрема: переможець Всесоюзного конкурсу на проект туристичного готелю «Нарт» на 1000 місць у м. Нальчику, 1 місце за проект офісу Російсько-американського представництва в м. Геленджику, 1 місце за проект комплексу автовокзалу «Скат» до м. Єсентуки, 2 місце за проект Храму в ім'я святої Марії Магдалени в м. Нальчику, 2 місце за проект житлових будинків з нетрадиційними джерелами теплопостачання для Краснодарського краю, 1 місце за проект пам'ятника нальчанам, жертвам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, 1 місце за проект багатофункціонального 35-поверхового житлового комплексу в м. Саратові, 1 місце за проект багатофункціонального комплексу з аквапарками в м. Єсентуки та ін.

Володар срібного диплома Всесоюзного огляду кращих дипломних проектів 1971 р., дипломант I Всеросійського огляду творчості молодих архітекторів в м. Свердловську 1980 р., учасник Всесоюзного огляду творчості молодих архітекторів в м. Москві 1981 р., учасник Міжнародних фестивалів «Зодчество—1995, 1998, 2001, 2002, 2003, 2006 рр.». Дипломант міжнародного фестивалю «Зодчество—2004». Експозиція виставки «Архітектура КБР» на міжнародному фестивалі «Зодчество—2005» , учасником якої був Смертюк Б.С. була удостоєна Диплома Союзу архітекторів Росії і Призу «Суспільне визнання» . Лауреат оглядів-конкурсів Південного архітектурного суспільства «Південна столиця» 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006 рр.

Персональна архітектурна майстерня Смертюка Б.С. стала переможцем в номінації «Кращі творчі колективи» і нагороджена Дипломом I ступеня на IV Форумі архітекторів Півдня Росії в 2004 р. Переможець конкурсу «Будівництво з використанням технологій КНАУФ».

Науково-творча діяльність:

З 2000 р. архітектор є Радником Російської академії архітектури і будівельних наук, учасником науково-практичних конференцій, доповідачем з проблем архітектури і містобудування Кабардино-Балкарії, автор статтей в ЗМІ і збірках ЮРО РААСН з довузівскої підготовки архітекторів. Ініційована програма забезпечення Республіки архітектурними кадрами, що розробляється ним, з місцевої молоді знаходиться у стадії завершення.

Суспільно-творча діяльність:

Смертюк Б. С.:

— голова правління Кабардино-Балкарської регіональної організації Союзу архітекторів Росії;
— член Центрального правління Союзу архітекторів Росії;
— Почесний архітектор Росії;
— з 1992 по 1996 рр. — член Центральної ревізійної комісії Союзу архітекторів Росії;
— з 1992 по 2001 рр. — член Ліцензійного архітектурного центру Півдня Росії;
— делегат III, IV, V, VI З'їздів Союзу архітекторів Росії;
— член містобудівної ради Міністерства будівництва і архітектури КБР;
— член містобудівної ради м. Нальчика;
— Державний стипендіат Російської Федерації за 2001 р.;
— нагороджений медаллю Союзу архітекторів Росії «За високу архітекторську майстерність» в 1997 р. — за досягнення в архітектурі і містобудуванні;
— нагороджений Почесним Дипломом «За відданість співдружності архітекторів і у зв'язку з XX-річчям Союзу архітекторів Росії»;
— член Ради Південного архітектурного суспільства.

* * *

Син, СМЕРТЮК Павло, 1979 р. народження, закінчив Ростовську Академію Архітектури і Мистецтв у 2002 р.

— член Союзу архітекторів Росії;
— дипломант триєннале «Інтерарх-2003» в м. Софія, Болгарія;
— учасник «Workshop Russia» на Бієнале в м. Венеції, Італія;
— переможець оглядів-конкурсів «Кращі молоді архітектори» форумів «Південна столиця—2003, 2004, 2005» в м. Ростові-на-Дону;
— лауреат міжнародного фестивалю «Архітектура-2007» (бронзовий диплом).

Генеральний директор ТОВ «ПТАМ Смертюка Б.С.»

Персональний сайт Богдана СМЕРТЮКА

Переклад з російської.

Джерело:
За матеріалами персонального сайту.

[Інф.: 11.04.2010. Оновл.: 17.08.2012]