Людина року на Тернопільщині

Конкурс «Людина року на Тернопільщині»

Назва сторінки: Конкурс «Людина року на Тернопільщині» Мета-опис: Конкурс «Людина року на Тернопільщині» МЕТА ключові слова: Конкурс, Людина року на Тернопільщині --------------------------------

Кращих людей на Тернопільщині щорічно відзначають, починаючи з 2001 року.

Започаткували конкурс «Людина року» духовний центр «Моя Україна» та найтиражніша газета області «Вільне життя».

Державні установи, відомства та громадські організації за підсумками року подають кандидатури на розгляд спеціальної комісії, яка й визначає номінантів. Особлива увага приділяється фахівцям у галузі культури, освіти, медицини, фізичної культури та спорту.

Переможцями можуть бути і представники інших сфер діяльності, якщо вони цього заслуговують. «Людиною року» на Тернопільщині може стати як представник області, так і діяч всеукраїнського рівня. Це лише додає престижу номінації, вибороти яку не так просто.

Комісія на своєму засіданні визначає десять переможців конкурсу. Кожен лауреат під час урочистої церемонії відзначення кращих людей року отримує статуетку «Ніка», пам'ятну медаль та свідоцтво, що засвідчує нагороду.

Ніка

2001 рік

1. Анатолій Кучеренко — міський голова.

2. Олександр Устенко — ректор академії народного господарства, доктор економічних наук.

3. Володимир Кравець — ректор державного педінституту ім. В. Гнатюка, доктор педагогічних наук.

4. Леонід Ковальчук — ректор медичного інституту ім. І. Горбачевського, доктор медичних наук.

5. Володимир Пласконіс — директор спортивної школи, заслужений тренер України.

6. Роман Бойко — старший викладач музичного училища ім. С. Крушельницької, заслужений артист України.

7. Валерій Яцюта — головний лікар міської лікарні №3.

8. Степан Дудяк — директор ЗОШ №3, заслужений працівник освіти України.

9. Іван Панцьо — перший заступник міського голови.

10. Сергій Тарашевський — генеральний директор фірми «Ровекс».

Ніка

2002 рік

1. Богдан Левків — міський голова.

2. о. Анатолій Зінкевич — настоятель Свято-Троїцького духовного центру на честь Д. Галицького.

3. Галина Садовська — політичний оглядач газети «Вільне життя», заслужений журналіст України.

4. Марія Баб'юк — директор Галицького коледжу, кандидат математичних наук.

5. Олександр Кухарчук — головний лікар стоматполіклініки, відмінник охорони здоров'я.

6. Ярослав Омелян — художник-графік, лауреат премії ім. братів Лепких.

7. Євген Ворко — генеральний директор ВАТ «Тернопільринок», президент федерації греко-римської боротьби.

8. Олег Шаблій — ректор технічного університету ім. І. Пулюя, доктор технічних наук.

9. Анатолій Фігурський — начальник залізничного вокзалу ст. Тернопіль.

10. Юрій Куриляк — керуючий Тернопільською філією Укрсоцбанку.

Ніка

2003 рік

1. Олег Караванський — генеральний директор ВАТ «Тернонільгаз», заслужений будівельник України.

2. Андрій Балтарович — перший заступник міського голови.

3. Петро Федоришин — редактор газети «Вільне життя», кандидат філологічних наук.

4. Олександр Шільман — генеральний директор ВАТ «АТП 16127».

5. Зіновій Новосельський — начальник фінансового управління міської ради.

6. Володимир Хомик — генеральний директор АТ «Волхонтет–Банчі».

7. Анатолій Ваврищук — лікар-офтальмолог обласної лікарні.

8. Олександр Остапчук — директор ЗОШ №6, відмінник народної освіти України.

9. Богдан Андрушків — голова облпрофради, член спілки письменників України.

10. Йосип Сагаль — викладач музичного училища ім. С. Крушельницької, заслужений працівник культури України.

Ніка

2004 рік

1. Володимир Собків — голова Тернопільського відділення всеукраїнського об'єднання ветеранів.

2. Ігор Вардинець — головний лікар районної лікарні, отаман українського козацтва.

3. Василь Бурма — фотокореспондент газети «Вільне життя». заслужений журналіст України.

4. Мирослав Свистун — полковник, перший заступник начальника УВС в Тернопільській області.

5. В’ячеслав Хім'як — народний артист України, артист обласного драматичного театру ім. Т. Шевченка.

6. Олександр Волинець — майстер спорту міжнародного класу, учасник першості світу і Європи, фіналіст ХХVІІ і ХХVІІІ літніх Олімпійських ігор.

7. Василь Костевич — заввідділом хірургії міської лікарні №3.

8. Ігор Дуда — директор обласного художнього музею, заслужений працівник культури України.

9. Степан Палащук — директор ВАТ «Волхонтет».

10. Роман Півторак — директор ВПТУ №4.

Ніка

2005 рік

1. Володимир Яворівський — голова Національної спілки письменників України, народний депутат.

2. Дарія Чубата — лікар другої міської лікарні, громадська діячка, депутат обласної ради.

3. Роман Заяць — генеральний директор обласної державної телерадіокомпанії, заслужений журналіст України.

4. Мирослав Свистун — голова державної податкової адміністрації в області.

5. Сергій Юрій — ректор державного економічного університету, доктор економічних наук.

6. Володимир Кубей — директор ТОВ «Калина-Тернопіль».

7. Данило Теличин — відповідальний секретар газети «Вільне життя», член Національної спілки письменників України.

8. Михайло Форгель — художній керівник академічного драматичного театру ім. Т. Шевченка, заслужений діяч мистецтв України.

9. Ігор Підгайний — начальник відділу з питань фізичної культури і спорту міської ради, заслужений працівник фізичної культури і спорту України.

10. Марія Нова — заступник директора з навчально-методичної роботи гімназії ім. І. Франка, відмінник народної освіти України.

Ніка

2006 рік

1. Сергій Бубка — президент національного Олімпійського комітету України, Олімпійський чемпіон, п'ятиразовий чемпіон і рекордсмен світу.

2. Роман Заставний — міський голова.

3. Людмила Островська — журналіст, головний редактор радіо Тернопільського обласного телерадіомовлення.

4. Мирослав Гірняк — головний лікар Тернопільської обласної клінічної лікарні, кандидат медичних наук, заслужений лікар України.

5. Раїса Сауляк — заступник начальника управління освіти міської ради.

6. Микола Люшненко — перший заступник прокурора області.

7. Марія Гонта — артистка Тернопільською академічного драматичного театру ім. Т. Шевченка, заслужена артистка України.

8. 3інаїда Степчук — директор ЗОШ І ступеня з поглибленим вивченням основ економіки.

9. Володимир Сушкевич — журналіст газети «Вільне життя», заслужений журналіст України.

10. Іван Марчук — народний художник України, лауреат національної премії ім. Т. Шевченка.

Ніка

2007 рік

1. Юлія Тимошенко — прем’єр-міністр України, видатний політичний та громадський діяч.

2. Юрій Голуб — прокурор Тернопільської області, заслужений юрист України.

3. Ярослав Гулько — заслужений журналіст України, лауреат всеукраїнського конкурсу «Золоте перо».

4. Леонід Міллер — композитор, заслужений працівник культури, колишній керівник і диригент муніципального колективу «Оркестра волі».

5. Петро Поврозник — директор спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №5 з поглибленим вивченням іноземних мов Тернопільської міської ради, відмінник освіти України.

6. Ігор Дзюбановський — доктор медичних наук, професор, завідуючий кафедрою госпітальної хірургії медуніверситету, голова Тернопільського відділення Українського лікарського товариства.

7. Юлія Винокур — директор телекомпанії «ТV-4», депутат міської ради, голова постійної комісії з питань освіти, науки, культури, туризму, молодіжної політики і спорту.

8. Олександр Ковальчук — завідуючий відділенням малоінвазивної хірургії обласної клінічної лікарні, кандидат медичних наук.

9. Василь Грабовенко — заслужений працівник фізичної культури і спорту України, старший тренер жіночої гандбольної команди області.

10. Валентина Кухар — голова профспілки працівників освіти м. Тернополя.

Ніка

2008 рік

1. Любомир Білик — директор Чортківського державного медичного коледжу, кандидат медичних наук, заслужений лікар України.

2. Володимир Шкробот — головний лікар Тернопільської обласної комунальної клінічної психоневрологічної лікарні, кандидат медичних наук, заслужений лікар України.

3. Віра Зозуля — майстер спорту міжнародного класу з легкої атлетики, учасниця літніх Олімпійських ігор у Сіднеї, Афінах та Пекіні.

4. Богдан Мельничук — письменник-публіцист, заслужений діяч мистецтв України, редактор «Тернопільського енциклопедичного словника».

5. Євген Баров — заслужений журналіст України, кореспондент Національного радіо в Тернопільській області.

6. Микола Лукашкевич — журналіст газети «Вільне життя», лауреат обласної журналістської премії імені М. Костенка.

Ніка

2009 рік

1. Іван Миколайович Гута — Герой України, голова наглядової ради товариства «Мрія Центр» Гусятинського району.

2. Михайло Антонович Андрейчин — член-кореспондент АМН України, завідувач кафедри інфекційних хвороб Тернопільського медуніверситету, професор.

3. Ігор Мирославович Починок — заслужений тренер України з біатлону, заслужений працівник фізичної культури і спорту України, майстер спорту.

4. Антон Іванович Білик — директор приватно-орендного підприємства «Іванівське» Теребовлянського району, заслужений працівник сільського господарства України.

5. Зіна Антонівна Кушнірук — редактор газети «Свобода», заслужений журналіст України.

6. Володимир Дмитрович Ячмінський — актор Тернопільського академічного обласного драматичного театру ім. Т. Шевченка, народний артист України.

7. Володимир Михайлович Болєщук — голова Тернопільської райдержадміністрації.

8. Шагін Расімович Бабанли — головний лікар Тернопільського обласного комунального клінічного онкологічного диспансеру.

9. Мирослава Василівна Хмурич — директор Тернопільської обласної бібліотеки для молоді.

10. Богдан Іванович Дікальчук — заступник редактора газети «Вільне життя плюс», спортивний оглядач.

11. Раїса Володимирівна Обшарська — завідуюча дошкільним навчальним закладом №1 м. Чорткова.

Ніка

2010 рік

1. Богдан Романович Бекесевич — директор творчого об’єднання радіопрограм Тернопільської обласної державної телерадіокомпанії.

2. Богдан Володимирович Білоус — директор Тернопільської дитячо-юнацької спортивної школи «Авангард».

3. Микола Іванович Добровольський — літературний редактор всеукраїнської незалежної громадсько-політичної газети «Вільне життя плюс».

4. Євгенія Григорівна Коваль — вчителька Лисичинської загальноосвітньої школи Підволочиського району.

5. Василь Йосипович Лило — генеральний директор ВАТ «Тернопільбуд», заслужений будівельник України.

6. Сергій Віталійович Надал — міський голова Тернополя.

7. Марта Михайлівна Подкович — заступник директора Тернопільського музичного училища імені Соломії Крушельницької, голова благодійного фонду «Соломія», заслужений працівник культури України.

8. Казимир Броніславович Сікорський — багаторічний головний художник Тернопільського академічного обласного драматичного театру ім. Т. Шевченка, сценограф, скульптор, живописець, заслужений діяч мистецтв України.

9. Богдан Васильович Хаварівський — голова правління обласної організації «Меморіал» імені Василя Стуса, заступник директора державного архіву Тернопільської області.

10. Андрій Миколайович Швед — директор і головний лікар «Клініки мікрохірургії ока «Медікус», кандидат медичних наук.

Ніка

2011 рік

1. Марія Львівна Ватраль — начальник Бережанського управління з експлуатації газового господарства ПАТ «Тернопільгаз».

2. Наталя Мирославівна Вівчар — завідуюча відділенням кардіології Тернопільської університетської лікарні, кандидат медичних наук.

3. Олег Михайлович Герман — професор кафедри українознавства і філософії Тернопільського національного технічного університету ім. І. Пулюя, кандидат історичних наук.

4. Михайло Степанович Грод — генеральний директор приватного підприємства «Фабрика меблів «Нова».

5. Марія Богданівна Гуцал — директор навчально-виховного комплексу школи-колегіуму ім. Патріарха Йосифа Сліпого.

6. Марія Михайлівна Карпа — адвокат.

7. Сергій Петрович Корнійчук — полковник, командир 11-ї гвардійської окремої артилерійської бригади.

8. Михайло Михайлович Ониськів — заступник редактора газети «Вільне життя плюс».

9. Володимир Михайлович Флехнер — доцент кафедри акушерства і гінекології Тернопільського державного медичного університету ім. І. Горбачевського.

Ніка

2012 рік

1. Віталій В’ячеславович Апастолюк — начальник лікарні з поліклінікою сектору медичного забезпечення УМВС України в Тернопільській області.

2. Леонід Олексійович Бицюра — заступник тернопільського міського голови.

3. Євген Іванович Безкоровайний — голова Тернопільської організації Національної спілки письменників України.

4. Петро Іванович Гадз — голова наглядової ради ТОВ «Бучач–агрохлібпром», Герой України.

5. Віталій Михайлович Ігнатенко — заступник голови регіонального Олімпійського комітету, чемпіон України, майстер спорту.

6. Віктор Вікторович Кміта — головний лікар лікарні №2 м. Тернополя.

7. Мирослав Михайлович Кріль — головний диригент симфонічного оркестру обласної філармонії, заслужений діяч мистецтв України.

8. Анатолій Лукич Лосєв — семиразовий чемпіон України, володар Кубка європейських чемпіонів, майстер спорту, заслужений тренер України.

9. Валерій Васильович Міщенко — заслужений юрист України, голова ради адвокатів Тернопільської області.

10. Володимир Григорович Остафійчук — головний лікар Вітрянської амбулаторії загальної практики сімейної медицини Монастириського району.

11. Ольга Петрівна Похиляк — начальник управління освіти і науки Тернопільської міської ради.

12. Василь Дмитрович Пришляк — лікар-кардіолог-консультант, заслужений лікар України.

13. Галина Михайлівна Сіра — заступник редактора газети «Вільне життя плюс».

14. Іван Адамович Чайківський — генеральний директор приватного агропромислового підприємства «Агропродсервіс».

Ніка

2013 рік

1. Валентина Володимирівна Баца — заступник редактора газети «Вільне життя плюс» з економічних питань, лауреат премії НСЖУ «Золоте перо».

2. Орест Іванович Березовський — доцент кафедри травматології та ортопедії Тернопільського державного медичного університету ім. І. Горбачевського.

3. Василь Володимирович Бич — методист Бережанського районного методкабінету, заслужений працівник освіти України.

4. Остап Іванович Гайдукевич — директор обласної експериментальної комплексної школи мистецтв, заслужений працівник культури України.

5. Олександр Михайлович Григоренко — начальник Шумського управління з експлуатації газового господарства ПАТ «Тернопільгаз».

6. Богдан Семенович Кусень — голова обласного літературно-просвітницького товариства ім. Б. Лепкого.

7. Леся Михайлівна Любарська — виконуюча обов’язки голови обласної громадської організації «Берег єднання» ім. Р. Шухевича, письменниця.

8. Михайло Кирилович Лисюк — адвокат, заслужений юрист України.

9. Іван Михайлович Максимів — директор ТЗОВ «Терно-граф».

10. Олена Михайлівна Підгрушна — заслужений майстер спорту України, чемпіон світу 2013 року, багаторазова призерка чемпіонатів Європи з біатлону.

11. Віктор Петрович Рибін — доцент кафедри соціальної роботи Тернопільського національного економічного університету.

12. Микола Миколайович Шот — власний кореспондент газети «Урядовий кур’єр» в Тернопільській області.

13. Ігор Петрович Яворський — старший тренер футбольного клубу «Нива», майстер спорту України з футболу.

Ніка

2014 рік

1. Андрій Степанович Баран — директор ПАП «Агропродсервіс» с. Настасів Тернопільського району, за поданням Тернопільської обласної ради сільськогосподарських підприємств.

2. Наталія Казимирівна Басараб — художниця, за поданням Тернопільського обласного художнього музею.

3. Микола Миколайович Булат — актор, волонтер АТО, за поданням редакції газети «Вільне життя плюс».

4. Іван Ілліч Ваврик — директор товариства «Побутрембут», поет, художник, за поданням трудового колективу.

5. Валерій Олексійович Залізний — громадський діяч, поет, художник, за поданням обласного товариства ім. Б. Лепкого.

6. Богдан Теодорович Новосядлий — заступник редактора газети «Свобода», за поданням міського об’єднання «Просвіти».

7. Ганна Василівна Перейбіда — вчителька, за поданням випускників Зборівської ЗОШ №1.

8. Михайло Степанович Рудзінський — директор Тернопільського музичного училища ім. С. Крушельницької, за поданням трудового колективу училища.

9. Віталій Степанович Семенюк — директор обласного відділення міжнародного центру впровадження програм ЮНЕСКО, за поданням трудового колективу училища.

10. Ігор Степанович Свистун — директор заводу безалкогольних напоїв, за поданням трудового колективу.

11. Сергій Георгійович Чайковський — підприємець, волонтер, учасник Майдану й АТО, за поданням обласної газети «Наш день».

Джерела:
публікації в газеті «Вільне життя плюс».

[Інф.: 2008. Оновл.: 31.12.2014]